05.04.2021 Приступила до роботи Координаційна рада з питань охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону

Приступила до роботи Координаційна рада з питань охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону

Як ми вже повідомляли, 25 лютого в Мелітополі відбувся перший в Запорізькій області Азовський форум регіонального розвитку, підсумком якого стало підписання його учасниками Меморандуму про співпрацю в галузі охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону.

Одним з підписантів меморандуму став Запорізький залізорудний комбінат.

Відповідно до цього документа була сформована Координаційна рада з питань охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону, на першому засіданні якої було визначено мету й основні напрямки діяльності цього консультативно-дорадчого органу, обрано його керівників та затверджено Положення про Координаційну раду.

До складу ради увійшли представники місцевих органів влади, територіальних громад Мелітопольщини, громадських організацій і вчені-екологи. Головою ради обрано Віктора Демченка, доктора біологічних наук, заступника директора з наукової роботи Інституту морської біології НАН України. Запорізький залізорудний комбінат в Координаційній раді представлятиме головний спеціаліст служби охорони навколишнього середовища Валерій Самойлов.

26 березня в Мелітополі відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань охорони навколишнього природного середовища Азовського регіону, участь в якому взяв народний депутат України Сергій Мінько, а також представники французької компанії BETEN INGENIERIE INTERNATIONAL, головним видом діяльності якої є розробка і впровадження різних екологічних проектів в сфері водопостачання, водовідведення, утилізації відходів тощо.

Темою засідання стали проблеми і перспективи водоочищення і водовідведення в умовах збереження цінних природних комплексів Азовського регіону. Складність у вирішенні означеної проблеми полягає в тому, що в даний час стан очисних споруд в Мелітополі і Якимівці незадовільний, а в курортній Кирилівці вони взагалі відсутні. Крім того, обсяги стоків в Кирилівці змінюються протягом року: в літній період вони можуть сягати 4,5 тис. м3 на добу, а взимку знижуються в 45 разів – до 0,1 тис. м3.

 Учасники засідання розглянули три можливі сценарії вирішення проблеми водоочищення і водовідведення, обговорили їх плюси і мінуси і прийшли до висновку, що всі запропоновані проєкти вимагають економічної та екологічної оцінок, а також розрахунку собівартості експлуатації очисних споруд.

За словами головного спеціаліста служби охорони навколишнього середовища Валерія Самойлова, Координаційна рада вважає, що впровадження сучасних технологій водоочищення і водовідведення допоможе зменшити негативний вплив на природні екосистеми і сприятиме вирішенню проблеми цілого регіону, тому роботу в цьому напрямку буде продовжено.